Member State - Switzerland

H.E. Mr Urs Breiter

Signature: 14/01/1993
Ratification, accession or succession:
10/03/1995
Entry into Force:
29/04/1997

Region: Western Europe and Other States

Permanent Representative: H.E. Mr Urs Breiter, Permanent Representative of the Swiss Confederation to the OPCW, presented his credentials to the Director-General on 11 September 2014.

 

Contact States Parties