Member State - Iceland

Dr Magnús K. Hannesson

Signature: 13/01/1993
Ratification, accession or succession:
28/04/1997
Entry into Force:
29/04/1997

Region: Western Europe and Other States

Permanent Representative: Dr Magnús K. Hannesson, Permanent Representative of the Republic of Iceland to the OPCW, presented his credentials to the Director-General on 26 May 2014.

 

 

Contact States Parties